RabíkSrub

S kým budu v chatce bydlet?
Do každé chatky se vejdou čtyři táborníci. Tvoji nový kamarádi budou určitě stejného pohlaví jako ty a většinou podobně staří, to aby jste si lépe rozuměli. Pokud víš, že jedeš na tábor s kamarádem nebo spolužákem, napište oba na přihlášku, že chcete (nebo nechcete bydlet spolu).

A s kým budu v oddíle?
Každý oddíl má tak 10-12 členů. Jsou v něm dohromady holky i kluci a jak malí, tak velcí táborníci, to aby všechny oddíly byly podobné a taky měly stejné šance při hrách. Ten ti se vším poradí a vyplatí se ti ho poslouchat.

Co si vzít s sebou za jídlo?
Vystačíš si se svačinou do autobusu. Po příjezdu dostaneš večeři. Co nejdříve sněz všechny řízečky, chlebíky a buchty, které máš přibalené. Druhý den už budou zkažené.

Je dobré napsat hned domů?
Zbytečná otázka. Doma jsou na tvé první dojmy určitě zvědaví. Neváhej a napiš hned první nebo druhý den!

Budeme se koupat?
Koupání je možné v nedalekém rybníce. Pokud jsi náruživý plavec, velkého koupaliště se dočkáš už čtvrtý den tábora, kdy se jde do města na výlet.

A co sprchování?
Umývárny v kempu májí báječné sprchy s teplou vodou. Párkrát do týdne tě do sprch naženeme, protože les, bláto a horko dokážou s táborníkem udělat hotové divy. Kluci a holky se bohužel sprchují odděleně :-)

Je tam elektřina? Budu si moct nabít mobil?
Nepočítej s tím. Proud na táboře máme, ale jen kvůli nářadí a čerpadlům. Nabíjet telefony a jiné spotřebiče bohužel není možné. Vezmi si s sebou radši knížku a domů piš pohledy.

Jak chodí pošta?
Pro dopisy jezdíme denně, ovšem pokud pošta nepracuje (víkendy a svátky), mohou se psaní i tři dny nakupit. Nezoufej, pokud ti ze začátku tábora nic nepřišlo: tím víc toho může dojít později.

Pozor na balíky. Pokud ti dorazí nějaká mňamka, nezapomeň ji co nejdřív sníst, a nejlépe se rozdělit s kamarády. Tvé dopisy budeme odvážet také denně.

Pohledy (s naším tábořištěm a tvou aktualní fotkou) se známkou si můžeš koupit na místě.

Bude možnost si něco koupit?
Přímo v táboře bude k dispozici bufet, který ti otevřeme dvakrát do týdne. Asi dvakrát za tábor ovšem budeš ve městě, kde si nějakou mňamku můžeš koupit.

Jak to vypadá ve chatce?
Budeš mít postel s molitanovou matrací, v chatce jsou palandy. Pod postel si dáš kufr, boty a další věci, které by překážely v uličce. Místa není mnoho, a tak je potřeba dodržovat pořádek. Ten se může i bodovat Drobné předměty a prádlo je dobré mít uložené v tašce nebo pytli, aby se nepopletly s věcmi souseda a nepošlapaly se.

Co se v chatce nesmí?
Do chatky nenos nedojedené jídlo z jídelny "na potom". V chatce nechovej žádná zvířátka (zbloudilá ani nalezená). Všechny spreje (voňavky, repelenty) používej venku.

Co mám dělat, když přijde bouřka?
Počkat, až přejde; schovej se v chatce nebo v jídelně a neběhej po louce. Vybavovat se v bouřce u stožáru není zrovna moudré.

Co se bude vůbec dít?
Po celý tábor budeš se svým oddílem hrát hry s ostatními oddíly (nebo proti nim). Volného času na čtení a dospávání budeš mít dost, ale jen ve chvílích k tomu určených. Když se hraje hra, musíš se zapojit, aby tvůj oddíl vyhrál!

Co když mě nějaká hra nebude bavit?
Za celý tábor k takové situaci určitě párkrát dojde, každého baví něco jiného. V takové chvíli ale pokračuj ve hře a nekaž to ostatním, které to baví. Oni ti to vynahradí zase v příští hře.

Co je to ta táborová služba?
Oddíly se den po dni střídají v táborové službě, na každou to vyjde asi třikrát za tábor. Oddíl musí hlídat tábor před náhodnými vetřelci z řad houbařů a turistů, musí pomoci s přípravou jídla v kuchyni, úklidem tábořiště atd. Členové služebního oddílu se střídají na denní i noční hlídce (ve dvojicích).

Budu na hlídce i v noci?
Ano. Vždycky v den, kdy má tvůj oddíl službu. Noční hlídka trvá krátce (ne déle než dvě hodiny) a budeš na ní s kamarádem. Zato však musíte opravdu hlídat a obcházet tábor. Usnutí na hlídce a neprobuzení hlídky následující je závažný prohřešek!

Dětský tábor